Opozorilo

The form #15 does not exist or it is not published.

Za člane SMO in zaposlene v SV in MO E- obrazec prošnje za solidarnostno pomoč iz naslova naravne nesreče

Spoštovani člani in članice SMO ter zaposleni v MO in SV,
kot smo že poročali, smo dne 16. 04. 2020 na vodstvo MO naslovili zahtevo po izplačilu
solidarnostne pomoči zaposlenim v MO in SV iz naslova elementarne - naravne
nesreče.

Veseli nas, da je tudi še SVS uvidel, da je zahteva SMO glede izplačila solidarnostne pomoči korak v pravo smer za dosego pravic zaposlenih in nam tako zdaj pri tem tudi vneto sledijo.

V sindikatu smo vam tako pripravili e-obrazec prošnje za solidarnostno pomoč. Po vnosu podatkov in potrditvi boste na podani e-naslov prejeli izpolnjeno prošnjo, ki jo natisnete, podpišete in jo posredujete na že navedeni naslov v prošnji.

Namen izdelave e-obrazca je poenostavitev in pomoč tako članom kot zaposlenim pri čimprejšnji oddaji prošnje.

Ob tem vas želimo opozoriti, da v obrazcu v kolikor ste član potrdite polje, saj vam kot članu sindikata Ministrstva za obrambo, ki je sodeloval v pogajanjih in je skupaj z ostalimi sindikati JS po zaključku pogajanj podpisal aneks h KPJS pripada za 20% višja solidarnostna pomoč. Vsi sindikati JS so imeli pravico do podpisa. Sindikati, ki pa tega niso storili so s tem
zavestno  oškodovali vsakega slehernega člana in mu tako odrekli pravico do 20% višje jubilejne ali solidarnostne pomoči.

Naj za konec dodamo, da na podlagi razlage komisije za razlago KPND izhaja, da je delodajalec dolžan ne glede na roke sam izplačati solidarnostno pomoč tudi, če delavec ne
vloži posebnega pisnega zahtevka za izplačilo pomoči. Zato smo v SMO pozvali
vodstvo MO, da se opredeli ali bodo solidarnostno pomoč izplačali sami ali ne. Kot smo že poročali je MO podalo zahtevo po pojasnilu na MJU, na odgovor pa še vedno čakamo.

Nazadnje urejano na 1, 27.04.2020 20:28