PONOVNI POZIV - SMO pozval MO in SV k nabavi delov nove uniforme za pripadnike SV, ki je primerna za poletni čas

ZADEVA: UNIFORMA

ZVEZA:

• Naš dopis št. MO-GŠ 19/18 z dne 25. 6. 2019
  • Odgovor MO št. 101 -2/2019-48 z dne 09. 7. 2019

Spoštovani

S citiranim odgovorom na pobudo SMO iz zveze, ste naznanili nadaljnji razvoj oblačil za poletne razmere. Ugotavljamo, da je od odgovora na našo pobudo minilo več kot leto dni, žal se pa razvoj poletnih oblačil, kot smo predlagali, ni premaknil iz mrtve točke.

Zato vas vnovič pozivamo, da se pristopi, k čimprejšnji uvedbi novih poletnih oblačil, kot so majice s kratkimi rokavi, kratke hlače ipd. namreč, v primerjavi z mnogimi vojskami NATO sistema, ugotavljamo da je SV ena od redkih, ki nima tovrstna poletna oblačila, s katerimi bi pripadnikom zagotovili lažje opravljanje stalnih nalog.

Lep pozdrav.

Nazadnje urejano na 1, 24.08.2020 08:45