Z nabavo novih in kakovostnejših delov uniforme je MO vendarle prisluhnilo pozivu SMO

V sindikatu Ministrstva za obrambo (SMO) smo zadovoljni z današnjo predstavitvijo novih in modificirani artiklov uniform in intendantske opreme slovenskega vojaka. Spomnimo se, da smo v SMO dne 25. 6. 2019 pozvali MO in SV k dopolnitvi opreme pripadnikov SV v času visokih temperatur. Med drugim smo zapisali naslednje:

V SMO se zavedamo, dejstva, da je varnost pri delu ena od poglavitnih skrbi in nalog tako delodajalca kot sindikata, zato ne moremo mimo dejstva, da vam ob tem ne bi predlagali nabave lahkih in zračnih oblačil za pripadnike SV (majice kratki rokav, kratke hlače in zračne škornje). Govorimo namreč o možnosti uvedbe uniforme, ki je primerna za poletni čas.

Z današnjo video konferenco MO, tako z veseljem ugotavljamo, da smo s predlogom SMO v celoti uspeli in bodo pripadniki SV pridobili nove in sodobnejše dele uniforme primernejše za vse letne čase.

V skrbi za vaše zdravje in varno opravljanje nalog vas v SMO lepo pozdravljamo!

Celotno videokonferenco si lahko ogledate spodaj!

Nazadnje urejano na 0, 15.02.2021 12:02
(1 glas)