Neizplačilo dodatka za prepoved stavke vojaškim osebam - zahteva po pojasnilu
V SMO smo na vodstvo MO naslovili zahtevo po pojasnilu zaradi neizplačila dodatka za prepoved stavke vojaškim osebam, ki jo objavljamo v nadaljevanju:
Spoštovani,
s strani članov SMO smo bili seznanjeni, da pri plači za mesec avgust vojaške osebe niso dobile izplačanega dodatka zaradi prepovedi stavke, kot to veleva Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o službi v Slovenski vojski (ZSSloV-A) in, ki je stopil v veljavo z mesecem avgustom 2021.
Pozivamo vas, da nam podate pojasnilo, zakaj dodatek zaradi prepovedi stavke, skladno z Zakonom o obrambi, v višini 4 % zadnje objavljene povprečne mesečne bruto plače v Republiki Sloveniji, ugotovljene po uradnih statističnih podatkih, še ni bil izplačan vojaškim osebam.
Oddajte komentar
Prepričajte se, da vnesete vse zahtevane podatke, označene z zvezdico (*). Uporaba kode HTML ni dovoljena.






