Opozorilo

The form #21 does not exist or it is not published.

S strani skupnega stavkovnega odbora vladi RS posredovana URGENCA po odgovoru na podane SKUPNE STAVKOVNE ZAHTEVE

Dne 18. 08. 2017 je skupni stavkovni odbor posredoval na predsednik vlade RS, dr. Miro Cerar in ministra za JU, Boris Koprivnikar URGENCO po odgovoru na podane SKUPNE STAVKOVNE ZAHTEVE

Dne 17. 07. 2017 smo vladi RS sindikati združeni v skupni stavkovni odbor na podlagi odločitve SKUPNEGA STAVKOVNEGA ODBORA posredovali kot izhaja:

SKUPNE STAVKOVNE ZAHTEVE
ZA ZAPOSLENE V MINISTRVU ZA OBRAMBO, FINANČNI UPRAVI REPUBLIKE SLOVENIJE, PRAVOSODNEM MINISTRSTVU, UPRAVI ZA VARNO HRANO, VETERINARSTVO IN VARSTVO RATSLIN TER VETERINARSKI UPRAVI

1. Dvig osnovnih plač za 4 PR vsem zaposlenim;

2. Odprava obstoječih in novonastalih anomalij v plačnem sistemu

3. Spregled izobrazbe na delovnih mestih oz. nazivih s primerljivim poklici, ki to že imajo tako urejeno ali se ureja;

4. Sklenitev normativnega dela KPDU najpozneje do 31. 10. 2017 s poudarkom na naslednje vsebine:

- Uvrstitev in vrednotenje prepovedi in omejitev iz področnih zakonskih predpisov, ki niso bile del plačnega sistema;
- Zmanjševanje delovne obveznosti za 20% za delavce nad 50 letom starosti;
- Štirikratno plačilo dela preko polnega delovnega časa v izjemnih ali nujnih primerih;
- Ureditev prispevne stopnje za poklicno upokojevanje za vsako dodano dobo;
- Ureditev meril in kriterijev za vključevanje v ODPZ;
- Plačevanje prispevka za poklicno upokojevanje v času daljše bolniške zaradi poškodbe pri delu oz. poklicne bolezni;
- 100% plačilo bolniške zaradi poškodbe nastale na poti v službo oz. domov iz službe;
- Plačilo sindikalnega dela
- Ureditev dodatnega plačila dodatnega pokojninskega zavarovanja;
- Dodatni dnevi dopusta za primere, ki niso določeni v veljavnih predpisih
- Obračun potnih stroškov za prihod in odhod z dela z določitvijo varne poti

5. Na podlagi dogovorjenih rešitev v KPDU se enakovredne rešitve prenesejo v KPJS in ostale primerljive panožne pogodbe.

Oziraje se na to, da v mesecu dni od prejetja stavkovnih zahtev niso našli čas za odgovor jih zadnjič pozivamo, da se do 25. 08. 2017, opredelijo do podanih stavkovnih zahtev.
V primeru  molka vlade RS  bomo sindikati v skupnem stavkovenm odboru razumeli, da se noče vlada  pogajati o naših zahtevah zato bomo pričeli z organizacijo in izvedbo najostrejših oblik sindikalnega boja.

Dušan Pečnik
Vodja skupnega stavkovnega odbora