Čestitke pripadnikom SV in zaposlenim v MO ob 1. maju prazniku delavstva

Spoštovane sodelavke, sodelavci člani sindikata !

Pred nami je praznik dela (znan tudi kot prvi maj) in je mednarodni praznik delavstva, največje praznovanje socialnih dosežkov mednarodnega delavskega gibanja. Spomnim se, da so leta 1872 delavci zahtevala več delavskih pravic, med njimi predvsem uzakonjen 8-urni delavnik, ki pa je obveljal vse do današnjih dni.

Smo v času, ki delavcem in delavstvu ni naklonjeno, in kjer kapital ob zavetju aktualnih družbenih dogajanj prefinjeno spodriva pravice vsakega slehernega zaposlenega, zato je še toliko bolj pomembno, da se s sindikalno organiziranostjo zoperstavimo vsakim slehernim poizkusom posegom kapitala v uzakonjene pravice, ki smo jih dosegli tako mi kot naši predniki. Omejevanje ali izgubo teh pravic pa bomo plačevali tako mi kot naši zanamci.

Spoštovane sodelavci, člani SMO in tisti, ki še boste postali člani, zavedajmo se, da lahko le delavstvo, na čelu s sindikati izbori pošteno plačilo za opravljeno delo ter varno delovno okolje.

Vam in vašim družinam  želimo lepo praznovanje praznika dela.

Skupaj SMO močnejši!

Vaš SMO