ZAHTEVE SMO, SVOZ IN SPMO ZA SPREMEMBE ZSPJS, KPJS, KPND IN ODPRAVO ANOMALIJ PLAČNEGA SISTEMA V SV in MORS

Na podlagi storjenih krivic v enotnem plačnem sistemu do zaposlenih v obrambnem resorju zahtevamo naslednje spremembe oz. dopolnitve v ZSPJS, KPJS, KPND in Uredbi o nadomestilu povračila potnih stroškov:

1. SPREMEMBE ZSPJS, KPJS

1.1. V 2. odstavku 13. člena zahtevamo naslednjo dikcijo:
(2) Delovna mesta oziroma nazivi v plačnih skupinah D, E, F, G, H, J in K ter v plačnih podskupinah C1, C2, C3, C4, C5 in C6 se uvrščajo v plačne razrede s kolektivno pogodbo dejavnosti in v plačni skupini I z uredbo ali s kolektivnimi pogodbami.

OBRAZLOŽITEV:
Izhajajoč iz pogajanj z VRS v mesecu maju 2013 in zagotovil s strani ministrov g. Viranta in g. Jakiča glede pričetka pogajanj in uresničevanja pravice zaposlenih do kolektivne pogodbe za dejavnost obrambe in zaščite je nujno potrebno iz citiranega drugega odstavka odpraviti določilo, da se nazivi v plačni skupini C4 uvrščajo v plačne razrede z uredbo.
Namreč, ravno citirani zapis je osnovna ovira pri uresničevanju kolektivne pogodbe za obrambni resor.

1.2. V 1. odstavku 23. člena je nabor dodatkov potrebno dopolniti z dvema novima dodatkoma in sicer:

- dodatek za uniformirane in pooblaščene uradne osebe;
- dodatek za prepoved stavke in dela preko določene starosti.

Za ogled celotne vsebine se morate prijaviti na portal in v kolikor še niste morate spremeniti tudi privzeti elektronski naslov . Prosim da se prijavite Prijava.

Lep pozdrav.

Darko Milenkovič, predsednik SMO