SKUPNA ZAVEZA O MEDSEBOJNEM SODELOVANJU SMO,SVOZ in SPMO

Sindikati delujoči na obrambnem področju sindikat Ministrstva za obrambo (SMO), sindikat vojske obrambe in zaščite (SVOZ) in sindikat pilotov Ministrstva za obrambo (SPMO) se zavezujemo, da bomo:

1. Delovali v skupno dobro vseh zaposlenih na MORS in SV.
  2. Skupno problematiko delavno pravnih pravic reševali skupaj in ne posamezno v dobro vseh zaposlenih na MORS in SV.
  3. Zoper Vlado RS, MORS in SV nastopali z usklajenimi aktivnostmi.
  4. Spoštovali etične norme sindikalnega delovanja in medčloveških odnosov ter avtonomijo delovanja vsakega posameznega sindikata.
  5. Ignorirali napade sindikatov, ki krnijo ugled sindikalnega delovanja in temeljijo na samopromociji in cenenem populizmu.
  6. Se izogibali kritikam drug drugega, saj si s tem kvarimo lastni ugled.
  7. Izvajali medsebojna obveščanja o kršitvah delavno pravne zakonodaje.
  8. Si nudili medsebojno pomoč na vseh ostalih področjih, z namenom zaščite in ohranitve sindikalnega delovanja.

Podpisniki:

Darko MIlenkovič                                    Mileva Štukelj                                       Tobija Cukjati

Predsednik SMO                                 Predsednik SVOZ                               Predsednik SPMO

Nazadnje urejano na 0, 01.04.2014 18:10
(1 glas)