Poziv predsedniku RS in vrhovnemu poveljniku SV za nujni sestanek s predstavniki SMO

Sindikat Ministrstva za obrambo podaja naslednjo

IZJAVA ZA MEDIJE

Dne, 22.01.2013 je sindikat Ministrstva za obrambo naslovil poziv za skupni sestanek g. BORUT PAHOR-u, predsedniku RS in vrhovnemu poveljniku SV.

V podanem dopisu ga pozivamo, da skliče nujni sestanek s predstavniki sindikata Ministrstva za obrambo (SMO).

Kot utemeljen razlog za nujni sestanek, navajamo vladne zahteve glede racionalizacije v javnem sektorju, kjer smo kot zaposleni v omenjenem sektorju postavljeni v bistveno slabši pogajalski položaj kot ostali javni uslužbenci. Zavedati se moramo, da nam  Zakon o obrambi,  tako vojakom kot zaposlenim v MORS prepoveduje pravico do stavke.

Razlogov za prošnjo po sklicu sestanka je več navajamo pa najbolj poglavitne, ki posegajo v socialni status zaposlenih:

1.    Potek transformacije v SV ;

2.    Predstavitev pogojev za ne podaljševanje pogodb o zaposlitvi v SV za določen čas;

3.    Potek reorganizacije regijskih centrov za obveščanje ;

4.    Potek priprav za prenovitev zastarele zakonodaje na obrambnem področju (ZOBr, ZSSlov in Pravil službe v SV).

Hkrati vas kot medije seznanjamo, da SMO podpira stavko javnega sektorja in se bodo jutrišnjim protestnikom pridružili tudi člani SMO.

Predsednik SMO

Nazadnje urejano na 0, 31.03.2013 13:02