Proti znižanju prispevne stopnje poklicnega pokojninskega zavarovanja!

Sedem sindikalnih central je sklicalo za jutri dne 9. 1. 2017 ob 11h v Domu sindikatov, Dalmatinova 4, velika sejna dvorana, VI. nadstropje, novinarsko konferenco v kateri bomo ponovno opozorili na nedopustnost znižanja prispevne stopnje poklicnega pokojninskega zavarovanja in neprimerno višino upravljavske provizije, ki ga je odobrila ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti v pokojninskem načrtu, veljavnem od 1. 1. 2017.

Na novinarski konferenci  bomo predstavili tudi naše nadaljnje aktivnosti s katerimi bomo preprečili takšna nedopustna ravnanja !

Posledice nižanja prispevne stopnje bodo občutili VSI delavci, ki delajo na težkih in zdravju škodljivih delovnih mestih oz. na delovnih mestih, na katerih dela po določeni starosti ni moč več zanesljivo opravljati (policisti, vojaki, gasilci, železničarji, livarji, piloti ...).

Nazadnje urejano na
Oceni ta predmet